10000 litrów

Jak możesz z korzyścią dla siebie i swoich bliskich zagospodarować deszczówkę? Czy wiesz, że darmowa woda pozwoli Ci zastąpić nawet połowę tej pochodzącej z sieci wodociągowej, na którą nierzadko wydajesz bardzo dużo pieniędzy?

Najczęściej deszczówkę używa się do podlewanie roślin w ogrodzie przy zastosowaniu np. drenażu rozsączającego. Oznacza ...

Jak możesz z korzyścią dla siebie i swoich bliskich zagospodarować deszczówkę? Czy wiesz, że darmowa woda pozwoli Ci zastąpić nawet połowę tej pochodzącej z sieci wodociągowej, na którą nierzadko wydajesz bardzo dużo pieniędzy?

Najczęściej deszczówkę używa się do podlewanie roślin w ogrodzie przy zastosowaniu np. drenażu rozsączającego. Oznacza to, że woda opadowa spływa do perforowanych rur, ułożonych w gruncie. Może też trafiać do specjalnych podziemnych skrzynek, w których jest magazynowana.

Deszczówka - wykorzystanie w budynku

Aby jej zasoby wykorzystywać w budynku, potrzebny jest odpowiedniej wielkości pojemnik, np. zakopany w ziemi. W tym przypadku sprawdzi się np. zbiornik na deszczówkę o pojemności 10000 l. Dzięki temu, że będzie on umiejscowiony pod powierzchnią, woda będzie chłodna, a brak dostępu światła uniemożliwi rozwój glonów. Zanim dotrze ona do pojemnika, zostanie oczyszczona w specjalnych filtrach.

Żeby woda deszczowa trafiła do spłuczki, pralki czy innych punktów poboru, trzeba przygotować osobną instalację.

Inne opcje wykorzystania zbiornika

Doskonale sprawdzający się nawet w najtrudniejszych warunkach zewnętrznych zbiornik 1000 l produkowany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, przez co nie koroduje. W przypadku potrzeby zwiększenia tej pojemności można rozbudować go o kolejne moduły.

Poza magazynowaniem wody opadowej zbiornik na 1000 l może być także wykorzystany do:

  • gromadzenia wody pitnej,
  • retencji deszczówki,
  • jako pojemnik buforowy,
  • jako osadnik gnilny.

Jakie jeszcze zalety ma woda deszczowa? Z racji tego, że jest miękka (nie zawiera wapnia i magnezu), jest bardzo dobra nie tylko dla roślin w ogrodzie. Przy jej wykorzystaniu do prania zużywa się mniej detergentów. Dodatkowo nie powoduje osadzania się kamienia, np. w pralce lub zmywarce.

Fachowe doradztwo i szybka dostawa 

Nie wiesz, czy pojemność 1000 l będzie optymalna dla Twojego gospodarstwa domowego lub na działkę? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci ją obliczyć na podstawie m.in. rocznej wielkości opadów na danym terenie oraz Twojego zapotrzebowania na wodę. Dzięki tym parametrom będziesz miał pewność, że zbiornik będzie spełniał Twoje wymagania i oczekiwania.

Znajdujące się tej kategorii produktowej pojemniki to produkty wytrzymałe, w 100% wodoszczelne, które będziesz użytkował przez wiele lat. Zapewniamy ich bezpieczny transport w ramach realizowanego zamówienia w każde miejsce na terenie kraju. W naszym sklepie zaopatrzysz się również we wszystkie części potrzebne do uruchomienia całej instalacji zbierającej deszczówkę.

Więcej

10000 litrów Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Zbiornik wielogabarytowy wykonany z wysokiej jakości polietylenu (HDPE). Przeznaczony do zbierania ścieków i  wody deszczowej. Jednolity zbiornik odpowiedni do wód gruntowych. Oferta może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta.

9 859,00 zł

Zastosowanie zbiornika Brawo 10000 litrów : – do magazynowania wody deszczowej,– do magazynowania wody pitnej,– do magazynowania substancji stałych oraz sypkich wykorzystywanych w przemyśle rolno-spożywczym,– do retencji wody deszczowej,– jako zbiornik przeciwpożarowy.

9 149,00 zł 9 499,00 zł
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów